درباره ما

شرکت فرش سهند در سال 1370 به منظور توليد نخ يکسره پلی پروپيلن (BCF) و بافت فرش ماشينی از همين نوع نخ، تاسيس شد و موسسان آن، استان زنجان و منطقه سلطانيه را جهت احداث کارخانه برگزيدند. پس از انجام مراحل مقدماتی کار و احداث ساختمان های صنعتی مورد نياز، در سال 1373 با نصب اولين ماشين ذوب ريسی ساخت آلمان (Neumag) با ظرفيت سالانه حدود 2300 تن نخ (BCF) و مراحل تاب(Twisting)  و تثبيت تاب (Heat Setting) اين شرکت اولين محصول خود را روانه بازار مصرف نمود و از اين حيث در زمره اولين کارخانه های توليد نخ يکسره پلی پروپيلن در ايران قرار گرفت.

در سال 1375 فاز دوم ريسندگی شامل دو خط ديگر ذوب ريسی از همان نوع (Neumag) نصب و راه اندازی  شد و ظرفيت توليد نخ اين کارخانه در سال 1376 به حدود سالانه 7500 تن بالغ گرديد. در همان سال با ورود و نصب ماشين آلات بافندگی مدرن آن زمان از شرکت وندويل بلژيک و خط کامل  مقدمات و تکميل فرش ، محصول ديگر اين شرکت که عبارت از فرش ماشينی با جنس خاب پلی پروپيلن (Heat Set, BCF) بود با ظرفيت عملی سالانه حدود 1،600،000 متر مربع توليد و روانه بازار مصرف داخل و خارج کشور شد.

محصولات شرکت فرش سهند به دليل رعايت موازين علمی توليد و دارا بودن مرغوبيت واقعی و مراعات ويژگيهای مورد نظر در استانداردهای ملی و بين المللی (ISO 9001-2008) و ارائه زيباترين رنگها و طرحهای  سنتی و جذابترين طرحهای مدرن مورد استقبال مصرف کنندگان  داخلی قرار گرفت و همزمان با آن با تامين نظرات  و نيازهای بازار بين المللی موفق به صادرات فرش و نخ به اقصی نقاط جهان گرديد و توانست جايگاه خود را در ميان صادرکنندگان عمده در صنعت فرش ماشينی کشور تثبيت کند.

شرکت فرش سهند تاکنون محصولات خود را به کشورهای آسيای ميانه ، افغانستان ، پاکستان ، عراق ، سوريه ، کشورهای حاشيه خليج فارس ، الجزاير ، کانادا ، آلمان و ايالات متحده آمريکا صادر نموده است.

از ديگر افتخارات اين مجموعه کسب تنديس و لوح تقدير صادر کننده نمونه کشوری در سال 85 و همچنين صادرکننده نمونه استانی در چندين سال پياپی می باشد.

اين شرکت با برخورداری از امکانات فنی و ماشين آلات مناسب و بهره گيری از دانش و تجربه مهندسان و متخصصان با سابقه و با استفاده از همکاری صميمانه و مهارت و دلسوزی و وفاداری پرسنل اداری، فنی و توليدی خود در شمار يکی از بزرگترين و خوشنام ترين  کارخانجات توليدی کشور در زمينه توليد فرش ماشينی قرار دارد.

مسئولان اين شرکت اميدوارند در سايه درايت، نيک انديشی و جهان بينی دست اندرکاران و متصديان بلندپايه امور کشور و توسعه و گسترش روابط اقتصادی منطقی و سالم با ساير کشورهای جهان بتوانند در جهت ماندگاری و حضور فعال در صحنه توليد و اقتصاد و حفظ و توسعه اشتغال کوشا باشند.