فرش سهند

تلفیق سبک مدرن و سنتی

تصویر فرش سهند
فرش سهند

تلفیق سبک مدرن و سنتی
راهنمای خلق فضایی منحصربه‌فرد

دکوراسیون منزل راهی عالی برای بیان شخصیت شماست و به همین دلیل است که ترکیب کردن سبک‌های مختلف، متریال‌ها، رنگ‌ها و غیره می‌تواند فضایی منحصربه‌فرد خلق کند. یکی از محبوب‌ترین ترکیب‌ها، تلفیق سبک مدرن و سنتی است. این ترکیب، روحی تازه به ظاهر کلاسیک می‌بخشد و فضایی راحت و امروزی با اشاره‌ای به زیبایی و اصالت گذشته ایجاد می‌کند. در این مطلب به شما خواهیم گفت که چطور این حس و حال قدیمی در عین حال جدید را به خانۀ خود بیاورید.

 

با مبانی سنتی شروع کنید

برای داشتن فضایی با حال‌وهوای کلاسیک، کار خود را با قطعات کلیدی‌ای آغاز کنید که ریشه در سبک سنتی دارند. برای مثال، از طرح‌های ماندگاری مانند میزهای چوبی، آثار هنری با طرح‌های گیاهی و قالیچه‌های کلاسیک با رنگ‌های ملایم، در کنار المان‌های مینیمالیستی مانند کوسن‌های شیک و یک گلدان مدرن استفاده کنید. نتیجه، فضایی با لایه‌های دلنشین است که منحصربه‌فرد، با شخصیت و گرم به نظر می‌رسد.

 

مبلمان مدرن و سنتی را با هم ترکیب کنید

راز اصلی حرفه‌ای شدن در سبک مدرن-سنتی، ترکیب کردن است. بنابراین، مبلمانی که با هم ست هستند، مانند ترکیب تخت‌خواب، میز عسلی و دراور یا حتی میز ناهارخوری و صندلی‌ها، زمانی که می‌خواهید فضایی را با تلفیق دو ظاهر مجزا طراحی کنید، می‌توانند کمی یکنواخت به نظر برسند. با ترکیب کردن قطعات آنتیک یا سنتی با قطعات مدرن و خطوط صاف، مبلمانی را از هر دو طیف انتخاب کنید. همه چیز دربارۀ کنار هم قرار گرفتن این دو سبک است!

قالیچه‌ای جسورانه انتخاب کنید و کمی چاشنی معاصر یا قدیمی به فضا اضافه کنید

مبلمان و دکورهای مینیمالیستی را با یک قالیچۀ پررنگ و خاص ترکیب کنید! قالیچه‌ها می‌توانند تأثیر زیادی بر ظاهر و حس فضا داشته باشند. بنابراین، برای ایجاد فضایی تلفیقی، یک قالیچه با الهام از سبک وینتیج (کهنه‌نما) را به فضای مدرن خود اضافه کنید. این کار می‌تواند به سادگی حس و حال سنتی را به فضا ببخشد!

 

با دقت اکسسوری انتخاب کنید تا به ظاهری درخشان‌تر و مدرن دست یابید

برای اجرای موفق سبک مدرن-سنتی، کم کردن وسایل ضروری است. هر چیزی که بیش از حد باشد می‌تواند باعث شود فضا شلوغ و به هم ریخته به نظر برسد، به خصوص زمانی که صحبت از اکسسوری و وسایل تزیینی کوچک‌تر باشد. توصیه می‌کنیم اکسسوری‌های خود را به مجموعه‌ای از موارد موردعلاقه‌تان محدود کنید یا یک تم را انتخاب کرده و در سراسر فضا به آن پایبند باشید.

با رنگ‌ها آزمایش کنید، چون سنت‌ها پویا هستند

برای تجربه‌ای تازه از سبک سنتی کمی با رنگ‌ها سرگرم شوید، چه با استفاده از رنگ‌های کلاسیک (مانند آبی یا سبز) به روش‌های جدید، چه با افزودن لکه‌های رنگی به یک پالت خنثی یا با دیوارهای ذغالی تیره.

فرش‌های طرح‌دار با انواع بسیار زیاد

این جایی است که واقعاً می‌توانید فضا را تغییر دهید و شخصیت خانۀ خود را برجسته کنید. ما عاشق ایدۀ ترکیب الگوهای کلاسیک (مانند راه‌راه، چهارخانه، فرش‌های سنتی) با نمونه‌های مدرن‌تر آن‌ها (مانند الگوهای هندسی، چاپ‌های انتزاعی یا برداشتی غیرمنتظره از راه‌راه) هستیم. فقط مطمئن شوید که یک عنصر مشترک در همۀ آن‌ها وجود دارد، مانند رنگ‌های مشکی و سرمه‌ای در هر یک از الگوها.

 

چیدمان متقارن: فرش به‌عنوان نقطۀ کانونی

چیدمان متقارن مبلمان یکی از اصول کلیدی طراحی سنتی است. البته منظور ما تقارن کامل نیست. این چیدمان می‌تواند خسته‌کننده و کمی گیج‌کننده باشد! بیشتر روی ایجاد تعادل در نحوۀ چیدمان مبلمان و وسایل تزیینی در سراسر اتاق تمرکز کنید. با یک نقطۀ کانونی در مرکز شروع کنید و چیدمان را حول آن بسازید.

تلفیق ویژگی‌های کاربردی با گرما و صمیمیت

اتاق‌هایی که پر از لوازم برقی هستند، مانند آشپزخانه، به دلیل وجود استیل ضدزنگ یا سایر عناصر مدرن، ممکن است با بقیۀ خانۀ شما ناهمخوان به نظر برسند. ما عاشق ایدۀ پهن کردن یک قالیچۀ سنتی در این فضاها هستیم تا شخصیت و گرما به فضا ببخشیم و آن‌ها را به سایر اتاق‌های خانۀ خود پیوند دهیم. برعکس، اگر آشپزخانۀ شما کاملاً سنتی است، اضافه کردن یک قالیچۀ مدرن ممکن است همان جرقۀ خاصی باشد که باعث لبخند شما شود.