همه ما می دانیم که کف پوش ها و فرش ها یکی از پراهمیت ترین اجزای خانه های ایرانی است. معمولا پوشش کف منازل ایرانی را فرش ها و موکت ها کاور می کنند. در این مطلب با ما همراه باشید تا به معرفی انواع کف پوش های مورد استفاده در فضاهای مختلف بپردازیم و هرکدام را به صورت جداگانه بررسی نماییم.
امروزه همه ما ایرانیان حداقل یک فرش ماشینی در خانه های خود داریم. این فرش ها به دلیل قیمت کمترشان نسبت به فرش های دستباف تقاضای بیشتری دارند. شاید نحوه بافت و نساجی فرش ماشینی برای شما جالب باشد. اگر اینچنین است این مقاله را از دست ندهید.
با صنعتی شدن فرشبافی و افزایش تعداد کارخانه های فرش ماشینی و کارگاه های فرش دستباف، شاید لازم باشد تا نگاهی به تاثیراتی که این صنعت بر محیط زیست می گذارد بیندازیم. افزایش صنعتی شدن توجه بسیاری از فعالان محیط زیست را به خود جلب کرده است چراکه با رعایت نشدن اصول و قوانین محیط زیستی، این کارخانجات می تواند برای محیط زیست خطرساز و آسیب رسان باشد.
یکی از موضوعات  مهمی که تولیدکنندگان فرش و افرادی که در صنایع تولید فرش فعالیت دارند، آشنایی کامل با اصطلاحات مهم فرش بافی است. اصطلاحات مهم فرش بافی  متشکل از کلمه های پرکاربردی است که معمولا فرش بافان فرش دستباف و تولید کنندگان فرش ماشینی آن را بیشتر به کار می برند.
فرش، یکی از مهم ترین تزئینات خانه هر ایرانی است که موجب روح بخشی و شکل گیری فضاها می شود. یکی از رایج ترین ایرادات دکوراسیونی اکثر منازل ایرانی رعایت نکردن قوانین چیدمان فرش و انتخاب فرش نامناسب و ناهماهنگ با سبک دکوراسیون داخلی منزل است.
حضور فرش ماشینی در بازار مانند هر تولیدی روز به روز پیشرفت کرد. به طور مثال تولیدکنندگان از الیاف مختلف در صنعت نساجی فرش ماشینی استفاده کردند. یکی از این الیاف پلی پروپیلن است که در این مطلب قصد داریم شما را با آن بیشتر آشنا کنیم.
تشخیص فرش دستباف و ماشینی، برای افراد خبره و کار بلد، کار راحتی است. آنها می توانند با یک نگاه این کار را انجام دهند. اما از آنجایی که افراد عادی اطلاعات دقیقی ندارند، این کار برایشان دشوار است. هر چند اگر اطلاعات ساده و اولیه ای را به دست بیاورید شناخت و تمییز این دو نوع فرش برایتان کار ساده ای خواهد شد.
فرش ایرانی، یکی از عناصر هویتی کشور پرتمدن ایران است. اگر به بازارهای معروف فرش ایران سر زده باشید، حتما از دیدن آن همه زیبایی و نقش و نگاری که فرش ایرانی دارد هیجان زده شده اید. قطعا دیدن آن همه هنر و زیبایی در یک قاب می تواند صحنه ی جالب و شگفت انگیزی برای افراد خارجی باشد
در این مقاله قصد داریم شما را با جنس های مختلف الیاف ماشینی آشنا کنیم. پس اگر کیفیت فرش ماشینی برای شما اهمیت دارد اما نمی دانید که کدام جنس را انتخاب کنید، در این مقاله با ما همراه باشید. یکی از فاکتور های اصلی در کیفیت فرش ماشینی الیاف به کار رفته در آن است. الیاف فرش ماشینی ضامن زیبایی و کیفیت آن به حساب می آید.
با افزایش جمعیت و کاهش منابع، بازیافت به یکی از اقدامات اجباری در تمامی صنایع حتی صنعت تولید فرش های ماشینی راه پیدا کرده است. شاید این سوال برایتان ایجاد شود که آیا اصلا می توان به بازیافت فرش پرداخت و اینکه اصلا فرش ها هم قابل بازیافت هستند؟!