فرش سهند

نخ‌های پرز فرش سهند

تکنولوژی و ظرفیت سهند در تولید نخ پرز

شرکت سهند از فناوری‌های پیشرفته و مواد اولیۀ باکیفیت برای تولید نخ پرز استفاده می‌کند. این شرکت ظرفیت تولید 245 تن نخ پرز در ماه را دارد و در حال برنامه‌ریزی برای افزایش این ظرفیت است.
نخ پرز سهند، نخی با کیفیت و ویژگی‌های منحصربه‌فرد است که می‌تواند به تولیدکنندگان فرش کمک کند تا فرش‌هایی با کیفیت بالا و دوام طولانی تولید کنند.

ظرفیت تولید ماهانۀ نخ پرز
0 کیلوگرم
ظرفیت تولید سالانۀ نخ پرز
0 کیلوگرم

نخ پرز یا خاب سهند، نخی نرم و لطیف است که از جنس پلی‌پروپیلن تولید می‌شود. این نخ با بهره‌گیری از فناوری‌های پیشرفته و مواد اولیۀ باکیفیت تولید می‌شود و ویژگی‌های مکانیکی و مزایای منحصربه‌فردی دارد که آن را به انتخابی ایده‌آل برای تولید فرش‌های ماشینی تبدیل می‌کند. پرز فرش همان سطح فرش است که طرح و نقش آن را مشخص می‌کند. نخ پرز یا نخ خاب، برای بافت یا گره استفاده می‌شود. این نخ به صورت گره دور نخ پود قرار می‌گیرد. جنس نخ خاب از جنس سایر نخ‌ها مهم‌تر است چرا که این نخ رنگ، نمای ظاهری و جلوۀ فرش را شکل می‌دهد و بیشترین حجم فرش را تشکیل می‌دهد. به همین دلیل، یکی از مهم‌ترین عوامل تأثیرگذار در کیفیت فرش‌های ماشینی جنس نخ خاب یا همان پرز فرش است.
فرش سهند با تولید نخ‌های جدید پلی‌پروپیلن، تحولی در صنعت فرش ماشینی ایجاد کرده است. این نخ‌ها از نظر کیفیت و ویژگی‌های مکانیکی، تفاوت‌های چشمگیری با سایر نخ‌ها دارند و در ایران و جهان جزو اولین‌ها هستند. نخ‌های جدید سهند از استحکام و دوام بسیار بالایی برخوردارند و در برابر سایش، کشش و سایر آسیب‌ها مقاومت بالایی دارند. این نخ‌ها همچنین دارای تراکم بالا، تغییر شکل کم و ضریب اصطکاک کم هستند که باعث می‌شود فرش‌های تولید شده با این نخ‌ها، متراکم، محکم، فرم‌دار و نرم باشند.

فرش سهند فرایند تولید نخ‌های خود را از صفر تا صد خودش انجام می‌دهد. از اولین مرحله که گرانولِ پلی‌پروپیلن وارد خط تولید می‌شود تا آخرین مرحله که نخ‌های پلی‌پروپیلنِ باکیفیت تولید می‌شوند، همه مراحل توسط متخصصان و کارشناسان شرکت فرش سهند انجام می‌شود. این امر باعث می‌شود که نخ‌های سهند از کیفیت و استاندارد بالایی برخوردار باشند.

تولید نخ‌های جدید پلی‌پروپیلن توسط فرش سهند، یک نقطه عطف در صنعت فرش ماشینی ایران محسوب می‌شود. این نخ‌ها می‌توانند به تولیدکنندگان فرش کمک کنند تا فرش‌هایی با کیفیت بالاتر و دوام بیشتر تولید کنند.

شرکت فرش سهند هفت نوع نخ پود تولید می‌کند که شامل نخ‌هایی مانند نخ خام، هیت‌ست، فریز، کیبل و… می‌شود.

ویژگی‌ها و مزایای نخ پرز سهند
نخ پرز سهند در تولید انواع فرش‌های ماشینی کاربرد دارد. این نخ به‌ویژه برای تولید فرش‌های با تراکم بالا و طرح‌های پیچیده مناسب است.

نرم و لطیف

نخ پرز سهند نرمی و لطافت بی‌نظیری دارد و فرش‌های تولید شده با این نخ، بسیار راحت و دلنشین هستند.

دوام و استحکام بالا

نخ پرز سهند از استحکام و دوام بالایی برخوردار است و در برابر سایش، کشش و سایر آسیب‌ها مقاومت بالایی دارد.

قابلیت بازیافت

نخ پرز سهند قابل بازیافت است و فرش‌های تولید شده با آن دوست‌دار محیط‌زیست هستند.

تنوع رنگی

نخ پرز سهند در طیف کامل رنگ‌های رال تولید می‌شود و محدودیت رنگ ندارد.

تراکم بالا

نخ‌های سهند از تراکم بالایی برخوردار هستند که باعث می‌شود فرش‌های تولید شده با این نخ‌ها، متراکم و محکم باشند.

تغییر شکل کم

نخ‌های سهند در برابر تغییر شکل مقاومت دارند و فرش‌های تولید شده با این نخ‌ها، فرم و ظاهر خود را در طول زمان حفظ کنند.

ضریب اصطکاک کم

نخ‌های سهند دارای ضریب اصطکاک کمی هستند که باعث می‌شود فرش‌های تولید شده با این نخ‌ها، نرم و راحت باشند.

ضد حساسیت

الیاف پلی‌پروپیلن فاقد پرزهای ریز هستند و به همین دلیل با پوست سازگارتر و برای افراد مبتلا به آلرژی مناسب هستند.

شستشوی آسان

فرش‌های تولیدشده با نخ‌های پلی‌پروپیلن سهند در برابر مواد شوینده مقاوم هستند و بعد از شستشو نیز سریع‌تر خشک می‌شوند.

قیمت پایین‌تر

استفاده از الیاف پلی‌پروپیلن و فناوری روز دنیا سبب می‌شود که قیمت این نخ‌ها در مقایسه با سایر نخ‌های فرش ماشینی کمتر باشد.

جذب رطوبت کمتر

الیاف باکیفیتِ پلی‌پروپیلن رطوبتِ کمتری را به خود جذب می‌کنند.